DLACZEGO DOSZŁO DO ZANIECZYSZCZENIA WODY
Podczas usuwania awarii w sieci wodociągowej w ul. Batorego oderwała się duża ilość osadu zalegającego na ścianach przewodu, który zanieczyścił filtry oczyszczające wodę.
Osad dostał się do zbiorników wody uzdatnionej (przeznaczonej do spożycia) co skutkowało podjęciem decyzji o ich opróżnieniu i przystąpieniu do czyszczenia filtrów.
W związku z awarią magistrali wody surowej oraz filtrów na Stacji Uzdatniania Wody nastąpiła przerwa w dostawie wody.
Mieszkańcy Otwocka i Karczewa zostali pozbawieni na kilkanaście godzin dostępu do wody z miejskiego wodociągu.
Aby usunąć osad zalegający w filtrach należało odciąć zasilanie miejskiej sieci wodociągowej, a następnie zasilić tą sieć wodą „surową” czyli pochodzącą bezpośrednio z pomp głębinowych z pominięciem stacji uzdatniania wody.
Ta woda nie jest przebadana i nie nadaje się do spożycia.