Zamknięcie ulicy Orlej

Autor: Biuro Komunikacji Społecznej

27/10/2017

Generalny wykonawca robót inżynieryjnych realizowanych w ramach modernizacji linii kolejowej – firma BUDIMEX SA, poinformowała, że od dnia 27 listopada br. wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w ulicy Orlej. Zmiana polegała będzie na zamknięciu ruchu pod wiaduktem kolejowym – od strony skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Armii Krajowej. Na pozostałym odcinku ulica Orla będzie przejezdna. Nie będzie możliwe przejście pod wiaduktem. Tymczasowo będzie istniała możliwość korzystania z przejścia zlokalizowanego nieopodal dawnej wieży ciśnień. Dojazd do dworca kolejowego będzie odbywał się jedynie od strony ulicy Warszawskiej.

W tymczasowej zmianie organizacji ruchu nie wyznaczono objazdów dla zamkniętego odcinka ulicy Orlej. Otwarte pozostają przejazdy kolejowe zlokalizowane w ulicach: Majowa, Filipowicza-Żeromskiego i Narutowicza.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem robót, utrudnienia potrwają od trzech do czterech miesięcy.

Jednocześnie przypominamy, że od dnia 14 listopada br. wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu w ciągach pieszych i jezdnych położonych w pobliży stacji PKP Świder.

Wyłączony z ruchu został odcinek ulicy Grunwaldzkiej – od skrzyżowania z ulicami: Majowa i Jana Pawła II do ulicy Zajęczej.

Wyłączone z ruchu zostały trzy odcinki ulicy Jana Pawła II. Pierwszy prowadzący od stacji kolejowej do skrzyżowania z ulicą Majową. Drugi, od skrzyżowania z ulicą Majową i Grunwaldzką do ulicy Lisiej i trzeci odcinek położony po drugiej stronie torów – na wysokości ulicy Górnej.

Przejezdna jest ulica Majowa – w tym przejazd kolejowy.

Dojazd do stacji PKP Świder możliwy jest jedynie ulicami: Bagatela i Kukułcza.

Utrudnienia dotyczą także ruchu pieszych. Wyłączone z użytkowania są chodniki – po obu stronach ulicy Majowej, na odcinku od skrzyżowania z ulica Górną do ogrodzenia Przedszkola nr 15.

Ruch pieszych poprowadzony jest wydzielonym pasem – po jezdni ulicy Majowej. Dojście do dworca – od strony ulicy Górnej, odbywa się specjalnym ciągiem poprowadzonym w pasie ulicy przez przejazd kolejowy, zamknięte skrzyżowanie z ulicami Grunwaldzką i Jana Pawła II, aż do przejścia dla pieszych. Dalej istnieje możliwość korzystania z chodnika (wzdłuż ul. Majowej) jedynie, po stronie ulicy Bagatela. 

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem robót, utrudnienia potrwają od trzech do czterech miesięcy. 

O kolejnych utrudnieniach związanych z modernizacją linii kolejowej będziemy informowali na bieżąco. 

 

Galeria