Mała pętla po Soplicowie

Autor: Administrator serwisu

Mapa trasyDrogowskazy prowadzą do pomnika lotników. 11 XI 1998 r. zginęli tu: mjr pil. Tomasz Pajórek i mjr pil. Mariusz Oliwa. Ci doświadczeni piloci wystartowali samolotem „Iskra" z lotniska w Mińsku Mazowieckim. Mieli zbadać warunki do defilady powietrznej nad Warszawą. Pogoda była fatalna, samolot uległ oblodzeniu i spadł. W rocznicę tragedii postawiono głaz pamiątkowy i drewniany krzyż.

Cofamy się nieco do ul. Bernardyńskiej. Jesteśmy na terenie Soplicowa. Nazwami jego ulic - Jacka. Protazego, Gerwazego, Telimeny, Tadeusza itp. - swoiście uhonorowano znakomitego ilustratora "Pana Tadeusza". Michała Elwiro Andriollego, zasłużonego dla tej okolicy.
Przy ul. Bernardyńskiej 13 ładna bryła dawnego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Na placyku otoczony tujami pomnik przyjaźni polsko-koreańskiej. Drugi taki pomnik jest w Świdrze.
Z ul. Bernardyńskiej skręcamy w ul. Jacka i dochodzimy nią do ul. Łowieckiej. Teraz w lewo aż do ul. Narutowicza, która doprowadzi z powrotem do przystanku kolejowego w Śródborowie.