Dobre zmiany w TRÓJCE

Autor: Biuro Komunikacji Społecznej

27/10/2017

Szkoła Podstawowa nr 3 imienia Tomasza Morusa to przykład wzorowo przekształconej - w ramach realizacji reformy edukacji narodowej -  placówki oświatowej. Budynek dawnego gimnazjum został zaadoptowany i wyposażony na potrzeby uczniów z młodszych klas „podstawówki”, zatrudniona została dodatkowa kadra pedagogiczna, a dla najmłodszych wybudowano plac zabaw.

 

Izabela Stefanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Otwocku podsumowuje: - Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Miasta Otwocka, pomocy z Urzędu Miasta, zaangażowaniu pracowników szkoły i rodziców uczniów, dawne gimnazjum zostało bez przeszkód przekształcone w szkołę podstawową. 1 września w „Trójce” utworzono klasę „zerową”, dwie klasy „pierwsze”, klasę „trzecią”, dwie klasy „czwarte” i klasę „siódmą” szkoły podstawowej. Oprócz tego w placówce funkcjonują w dalszym ciągu oddziały gimnazjalne.

Uruchomienie szkoły podstawowej wymagało jednak przeprowadzenia wielu prac. Trzeba było utworzyć sale lekcyjne dla najmłodszych uczniów, sanitariaty, szatnie, świetlicę oraz oddzielne wejście. Wszystko po to, by dzieci czuły się w nowej szkole komfortowo. Dodatkowo dla najmłodszych uczniów SP nr 3 wybudowano plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią.

„Trójka” jest atrakcyjną szkołą dla uczniów nie tylko ze względu na odpowiednio przygotowany budynek. W szkole realizowany jest program nauczania z rozszerzonym zakresem języków obcych. Dzieci już w „czwartej” klasie codziennie mają zajęcia z języka angielskiego i raz w tygodniu z języka niemieckiego.

- Od początku postawiliśmy także na integrację. W październiku zorganizowaliśmy piknik, w którym uczestniczyli zarówno nowi uczniowie, którzy przeszli do nas w ramach utworzonych klas szkoły podstawowej, jak i uczniowie z klas gimnazjalnych – mówi dyrektor Stefanowska.

Na tym nie koniec. Szkoła ma wiele planów. Z opublikowanych w dniu wczorajszym wyników głosowania w ramach Otwockiego Budżetu Obywatelskiego wynika, że w 2018 roku na terenie przy placówce wybudowana zostanie ogólnodostępna strefa gier, ćwiczeń i zabaw. – Chciałabym podziękować w tym miejscu autorce projektu i całej społeczności szkolnej zaangażowanej w zbieranie głosów na to przedsięwzięcie. 2282 osoby zdecydowały się poprzeć projekt. To pokazuje, że nasza szkoła pełni ważną rolę w mieście, a zmiany idą w dobrym kierunku – dodaje dyrektor.     

Galeria